Five-Channel Painting Car Model Remote Control Car Car with Colorful Lights With Charging Pile
₹2,750 Original price was: ₹2,750.₹1,099Current price is: ₹1,099.Pcs
Rc Ambulance Toy, Four-Way Kids Toys With Lights Remote Control Ambulance Flexible Simulation With Wheels For Land For Beach For Grass
₹5,999 Original price was: ₹5,999.₹1,199Current price is: ₹1,199.Pcs
₹2,750 Original price was: ₹2,750.₹1,199Current price is: ₹1,199.Pcs
In stock
Estimated delivery: 11 April 2026 – 14 April 2026
Guaranteed Safe Checkout
Features & Compatibility
This 27MHz RC City School Bus is a bright yellow remote control toy designed for kids aged 3+ years. It features forward, backward, left, and right movement with an easy-to-use controller. Made from durable plastic with realistic school bus detailing and light effects, it is perfect for indoor play and makes a great gift for children.
Additional information
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Batteries Required | YES |
| Material Type(s) | Plastic |
| Remote Control Type | Radio |
| Colour | Multi Colour |
| Product Dimensions | 30.5 x 14.5 x 11 cm; 240 g |
| recommended age | 3 years and up |
| Generic Name | RC Bus |
Customer Reviews
Be the first to review “Remote Control School Bus, Open and Close Door, LED Lights RC Bus”

Reviews
There are no reviews yet.